Blue Flower

Kogo nie irytuje długi czas rozpalania się żarówki? A kto złości się na charakterystyczne „mruganie” świetlówki, zanim uda jej się rozbłysnąć pełnym światłem. Dla tych wszystkich osób jest doskonała wiadomość. Wystarczy nabyć oraz zamontować zapłonnik, tzw. starter. Jego zadaniem jest dostarczenie napięcia tak szybko, by żarówka zapaliła się natychmiast po włączeniu. Zapłonniki z powodzeniem używane są w przemyśle motoryzacyjnym. Montuje się je w samochodach w celu szybkiego zapalania reflektorów. Jest to bardzo ważne w kwestii bezpieczeństwa.

 

Tym, co charakteryzuje dobry zapłonnik jest:

  1. nieszkodzenie środowisku poprzez niestosowanie ołowiu w budowie startera oraz całkowite wyeliminowanie szkodliwego promieniowania ultrafioletowego; ważne również, by zapłonnik, po spełnieniu swojej roli, nadawał się do recyklingu

  2. łatwa instalacja, najlepiej, by nie wymagała użycia jakichkolwiek narzędzi

  3. równie łatwe usunięcie, nawet w przypadku, gdy zapłonnik ulegnie zaklinowaniu

  4. wytrzymała obudowa szczególnie na promieniowanie ultrafioletowe oraz ogień

  5. montowanie mosiężnych elementów, które zapewnią optymalne przewodzenie prądu

  6. nieutleniające się styki

  7. ergonomicznie zaprojektowana obudowa

Wszystkie te właściwości przynoszą same korzyści. Dodatkowo, zapłonniki umożliwiają dłuższą żywotność lampy. Dzięki temu ponosi się niższe koszty. Kolejną korzyścią, jaką przynosi używanie urządzenia, jakim jest zapłonnik jest lepsza emisja światła. Żarówka, do której podłączony jest zapłonnik emituje lepsze, intensywniejsze światło. Sama zaś lampa działa zdecydowanie lepiej niż bez startera. Jest to ważna sprawa w przypadku oświetlenia montowanego w samochodach. Nie tylko ważne jest bowiem szybkie zapalanie się reflektorów, ale także to, by emitowane przez żarówki światło miało jak najlepszą jakość. Sprzyja to bezpieczeństwu i zwiększa komfort kierowcy podczas jazdy.

Wyżej wymienione cechy nie pozostawiają najmniejszej wątpliwości, że warto zainwestować w to niewielki urządzenie, które przynosi ogromne korzyści.