Blue Flower

 

torbaKażda torebka jest dodatkiem podkreślającym kobieca stylizację, jednak nawet taka, która będzie wykonana z najwyższej jakości materiałów nie będzie się prezentować należycie jeżeli się o nią nie zadba. Nie każdy zdaje sobie sprawę z konieczności konserwacji dodatków, przez co czasami staje się przed koniecznością zainwestowania z nowy produkt. Jeżeli więc jesteśmy zdziwione kiedy po roku wyciągamy z czeluści szafy skórzany kuferek, który nie przypomina tego, który stał na sklepowej półce, musimy uderzyć się w piersi i szczerze przyznać, ze zapomniałyśmy o prostych zasadach pielęgnacji. Żeby więc nasze torebki prezentowały się za każdym razem idealnie, warto wiedzieć w jaki sposób o nie dbać i jak je przechowywać, żeby na powierzchni skóry nie pojawiały się jakiekolwiek zagięcia czy zarysowania, które są później niemożliwe do usunięcia. Każda skóra, niezależnie od jej rodzaju jest tworzywem wyjątkowo delikatnym, dlatego wszelkie zabiegi powinno się wykonywać z wyjątkową pieczołowitością i dbałością o każdy detal. Warto się postarać zwłaszcza, że torebki ze skóry są drogie, a ich zadaniem jest służenie nam jak najdłużej.

Choć w sprzedaży coraz częściej pojawiają się materiały alternatywne w postaci skór ekologicznych i tworzyw sztucznych, skóra naturalna ciągle jest uważana za wyrób „elitarny”, który jest ekwiwalentem jakości i ponadczasowości. Nietrudno się więc dziwić, że kobiety w swoich kolekcjach posiadają co najmniej kilka rozmaitych modeli, spośród których wytypować można torebki ze skóry naturalnej, najczęściej dopasowanych do uniwersalnych wydarzeń i okazji. Są to więc przede wszystkim proste kopertówki, klasyczne listonoszki czy aktówki, które skutecznie opierają się zmianom trendów i nieustannie przekształcającej się modzie. Punktem pierwszym jest bez wątpienia czyszczenie, ponieważ powinno się dołożyć wszelkich starań, aby na bieżąco usuwać z powierzchni toreb nawet najdrobniejsze zanieczyszczenia. Oczywiście ze względu na to, że każda skóra jest inna, konieczne byłoby wcześniejsze zorientowanie się z jakiego typu tworzywem mamy do czynienia. Nie zawsze bowiem to, co sprawdzi się w jednym przypadku będzie bezpieczne dla innego rodzaju materiału. Można pokusić się o zakup produktów do pielęgnacji skóry, które rekomendowane są przez producentów poszczególnych modeli, dzięki czemu problem z poszukiwaniem sposobów na utrzymanie torebek w dobrym stanie. Istnieją jednak także sposoby domowe, do których można wykorzystać najprostsze produkty, które mamy na przykład...w lodówce. Nie powinno się zapominać także o wszelkich sprzączkach, zamkach i klamrach, które także potrzebują przetarcia, ze względu na to, że szybko ulegają zniszczeniu.

skóra naturalnaNajlepiej wykorzystywać do tego delikatnych szmatek, lekko zwilżonych letnia wodą. Jeżeli powierzchnia torebki nie jest wyjątkowo brudna, wystarczy posłużyć się dokładnie tymi samymi sposobami, co w przypadku metalowych ozdób. Oczywiście samo oczyszczenie z zabrudzenia nie wystarczy, ponieważ wszelkim zawilgoceniom trzeba pozwolić na samoczynne wyschnięcie, a następnie całą torbę odpowiednio wypolerować za pośrednictwem odpowiedniej pasty. Warto pamiętać o rozwadze podczas korzystania z wilgotnej ściereczki, ponieważ klasyczne skóry bardzo szybko ciemnieją pod wpływem wody. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nasza torba jak najdłużej zachowała swój pierwotny odcień powinniśmy rezygnować z korzystania z niej podczas deszczu. Nie ochroni nas to jednak przed zmianą barwy, ponieważ zmiana koloru jest naturalnym procesem w przypadku skór. Trudno też wyobrazić sobie praktyczny aspekt, który nie pozwalałby nam na używanie torby wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Konieczne jest zwrócenie uwagi także na nubuk oraz zamsz, które również zaliczane są do materiałów naturalnych, jednak w ich przypadku nie powinno się wykorzystywać żadnych past oraz kremów, które mogą pozostawić na powierzchni torebek nieestetyczne smugi oraz zacieki, których nie będzie można później usunąć. Jeżeli nie mamy pewności co do sposobów czyszczenia, powinniśmy zdecydować się na preparaty, które proponowane są nam podczas zakupów. Ewentualnie możemy kierować się tym, co napisane jest na metce dołączonej przez producenta. Torebki ze skóry powinniśmy traktować w sposób analogiczny do naszych własnych ciał, ponieważ tak jak nasza skóra może się szybko przesuszać i powodować dyskomfort, tak samo torebki wymagają stałego kontrolowania stopnia nawilżenia, którego brak może doprowadzać do tego, że na powierzchni torby zaczną pojawiać się zarysowania i pęknięcia. Regularne polerowanie i pastowanie torby odpowiednimi i w pełni dopasowanymi do typu materiału produktami, zdecydowanie przedłuża żywotność wybieranych przez nas modeli. Do pielęgnacji można zaliczyć także właściwe przechowywanie toreb, zwłaszcza takich, które posiadają swój określony kształt – na przykład niewielkie kuferki.

Każda torba powinna być zabezpieczona delikatnym woreczkiem, który chroniłby poszczególne elementy przed odbarwianiem się czy rysowaniem. Najlepiej wypełnić też torebki miękkimi szmatkami czy ręcznikami, dzięki czemu nasze torebki ze skóry nie będą odkształcone. Można zdecydować się także na chowanie toreb – podobnie jak ma to miejsce w przypadku butów – do pudełek lub reklamówek, jednak w przypadku drugim wcześniej najlepiej byłoby owinąć torebkę szmatką. Niektóre torebki ze skóry mają nowoczesną formę i pokryte są lakierem, dlatego także one muszą być odpowiednio pielęgnowane. Torby lakierowane reagują bardzo źle na wszelkie gwałtowne zmiany temperatury, dlatego powinniśmy zrezygnować z noszenia ich zimą czy w wyjątkowe upały. Do czyszczenia nie powinno się też używać produktów do czyszczenia butów, a postawić bardziej na naturalne elementy, takie jak chociażby soki z cebuli czy też ubite kurze białko. Choć może wydawać się to całkowicie zaskakujące, daje dobre rezultaty i przedłuża żywotność wybranych przez nas torebek. Torby skórzane mają za zadanie służyć nam przez wiele lat, dlatego też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby były prawidłowo przechowywane i odpowiednio czyszczone. Dzięki sklepom online można bardzo łatwo nabyć dziś torebkę, która zastąpi starszy i nieco już wysłużony gadżet. Na stronie http://www.etui-vintage.pl/ można znaleźć przykładowe torebki ze skóry, które cieszą się popularnością wśród wielu użytkowniczek sieci.