Blue Flower

 

projekt budynków mieszkalnychWspółcześnie coraz więcej osób decyduje się na zakup własnego M. Dlaczego? Powodów jest wiele. Między innymi zyskuje się w ten sposób poczucie stabilności i bezpieczeństwa, bo przecież mieszka się na swoim. Poza tym, wiele osób odczuwa usilną potrzebę urządzania, dekorowania przestrzeni,w której żyje, a, jak powszechnie wiadomo, w wynajmowanym mieszkaniu niewiele da się zrobić. Nikt też nie zamierza w nie inwestować. W związku z tym, doskonałym rozwiązaniem jest zakup mieszkania w stanie deweloperskim. Stwarza wiele możliwości i zapewnia znacznie wyższy poziom komfortu oraz bezpieczeństwa niż mieszkania z rynku wtórnego.

Co oferują lokale, które są w stanie deweloperskim? I co to w ogóle oznacza? Z pewnością wiele osób zadaje sobie tego rodzaju pytania. A w rzeczywistości odpowiedź jest niezwykle prosta i każdy, kto ja usłyszy, nagle zdaje sobie sprawę z tego, że spotkał się już z deweloperskimi nieruchomościami, tylko pod inną nazwą, na przykład „mieszkanie w stanie surowym”. Ni mniej ni więcej oznacza to, że lokal jest przygotowany do gruntownego wykończenia. Co najważniejsze, znajduje się on w nowopowstałym budynku. Jest to więc budownictwo nowe, innowacyjne i wcześniej przez nikogo niezamieszkałe. W takie lokale można inwestować jeszcze w trakcie trwania realizacji inwestycji. Niejeden deweloper Poznań posiada bardzo atrakcyjne oferty, z którymi każdy zainteresowany może się zapoznać po wejściu na odpowiednie strony internetowe lub po odwiedzeniu siedziby firmy deweloperskiej. Jeśli decydujemy się na zakup mieszkania, które jest jeszcze w trakcie budowy, zyskujemy pewność, że zaraz po oddaniu budynku będzie można się do niego wprowadzić. Niestety, ale takie rozwiązania odznaczają się również pewnym ryzykiem. Trzeba mieć bowiem świadomość tego, że w trakcie realizowania projektu, z jakichkolwiek przyczyn może dojść do przerwania prac budowlanych lub komplikacji podczas oddawania budynku, z powodu, na przykład, niespełniania pewnych, wcześniej określonych norm. Jednak takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Warto jednak uprzednio zabezpieczyć się odpowiednią umową. Dobrze jest również sprawdzić opinie na temat danego dewelopera.

Mieszkania w stanie surowym są doskonałe dla wszystkich tych, którzy chcą maksymalnie dostosować je do swoich indywidualnych potrzeb. Otrzymują bowiem lokal, w którym wstawiono tylko drzwi wejściowe oraz okna, a także poprowadzone zostały niezbędne instalacje. W rękach nowych właścicieli mieszkania jest wykończenie ścian i podłóg oraz całkowite umeblowanie wnętrza. Ponadto, rynek pierwotny charakteryzuje się innowacyjnymi rozwiązaniami, ponieważ obejmuje nowe inwestycje. Nieruchomości charakteryzują się więc szeregiem udogodnień. W przypadku poszczególnych lokali oraz budynków można mówić o ułatwieniach wprowadzonych z myślą o osobach niepełnosprawnych, starszych oraz rodziców z małymi dziećmi. Do dyspozycji mieszkańców są zatem odpowiednio duże winy osobowe, specjalne podjazdy na wózki inwalidzkie i dziecięce, a czasem nawet elektryczne platformy lub niewielkie windy. Przejścia i korytarze są dość szerokie, aby bez najmniejszego problemu można było się w nich poruszać. Podobnie wygląda układ mieszkań, który jest bardzo przestronny i gwarantuje wysoki poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. W tej drugiej kwestii nie bez znaczenia jest również fakt, że coraz więcej nowych osiedli mieszkaniowych jest monitorowanych, ogradzanych, a nawet nadzorowanych przez ochronę fizyczną. Do dyspozycji mieszkańców jest plac zabaw – atrakcyjny dla najmłodszych i bezpieczny z punktu widzenia ich opiekunów. Bardzo często również deweloperzy oferują nieruchomości, w pobliżu których zlokalizowane są najważniejsze punkty usługowe – sklepy spożywcze, apteki, oddziały banków, poczta, a nawet punkty opieki medycznej, żłobki i przedszkola. Takie udogodnienia coraz częściej spotyka się również na tych osiedlach, które znajdują się na obrzeżach wielkich miast lub całkowicie poza ich granicami. Niejeden deweloper Poznań posiada je w swojej atrakcyjnej i szerokiej ofercie.

Decydując się na kupno mieszkania, trzeba wiedzieć, że nieruchomości z rynku pierwotnego są znacznie droższe niż te, które oferuje rynek wtórny. Zarazem jednak są w zdecydowanie lepszym stanie. Przede wszystkim jednak tym, co wyróżnia lokale „w stanie surowym” jest fakt, że przed ich nowymi właścicielami nikt wcześniej ich nie zamieszkiwał. A, z racji tego, że zakup mieszkania to długoterminowa inwestycja, warto dobrze ją przemyśleć, zanim podejmie się ostateczną decyzję, i dokonać możliwie jak najatrakcyjniejszego wyboru. Z pewnością pomoże w tym deweloper Poznań. Zazwyczaj kupno własnego M wiąże się z wzięciem kredytu hipotecznego, warto te pieniądze dobrze zainwestować. Taką inwestycją na pewno będzie mieszkanie z rynku pierwotnego. Ponadto, wiele osób decyduje się na zakup mieszkania, które planuje wynajmować, na przykład studentom lub młodym małżeństwom. W takich przypadkach również najlepszym rozwiązaniem będzie zakup nieruchomości w stanie deweloperskim. Mieszkania z tak zwanej „drugiej ręki” sprawiają więcej kłopotów, niż korzyści. Nie ma większego sensu inwestowanie w lokal z rynku wtórnego tylko po to, aby regularnie odbierać telefony od zniecierpliwionych i zdenerwowanych ciągłymi usterkami lokatorów wynajmujących od nas mieszkanie. Nowe budownictwo zdecydowanie dłużej pozwoli nam cieszyć się świętym spokojem. Będzie można przed długie lata użytkować lokal bez większych problemów. Zatem, wiele mówi, aby decydować się na zakup mieszkania w stanie deweloperskim.