Blue Flower

delikatna sukienkaZaproszenie na ślub i wesele wiąże się z podjęciem decyzji co do odpowiedniego stroju. W sklepach dostępnych jest mnóstwo propozycji, istnieje jednak kilka żelaznych zasad, których powinniśmy się trzymać, aby możliwe było uniknięcie jakichkolwiek wpadek podczas kompletowania garderoby. Bez względu na wszystko nasz strój powinien być przede wszystkim elegancki. Nasz wygląd jest gestem w stronę Państwa Młodych oraz wyrazem szacunku z okazji ich święta, dlatego też niechlujny strój lub też nie przestrzeganie wymogów dużych uroczystości będzie potraktowane jako duży nietakt. Najmniej problemów z dopasowaniem stroju mają oczywiście panowie, którzy zwykle w szafie posiadają już klasyczny garnitur, który można przełamywać za pomocą koszul oraz krawatów, które zwykle są zgodne ze strojem osoby towarzyszącej.

Panowie, którzy pojawiają się na ślubie i weselu jako goście powinni raczej unikać smokingów oraz fraków, zwłaszcza wtedy, kiedy nie są pewni jak będzie wyglądał Pan Młody, ponieważ wyglądanie bardziej wytwornie od niego może spotkać się z nieprzychylnym przyjęciem. Z kolei panie jak ognia powinny unikać bieli oraz koloru écru, który tego dnia zarezerwowany jest wyłącznie dla Panny Młodej. Nie najlepiej prezentuje się też czerń, która kojarzona jest bardziej z żałobą niż weselem oraz czerwień, która bardzo intensywnie przyciąga uwagę sprawiając, że bardziej wyrazista staje się kobieta, która jest gościem, niż sama Panna Młoda. Panie bardzo często zastanawiają się także jakiej długości powinna być ich sukienka. Przede wszystkim wszystko uzależnione jest od charakteru przyjęcia. Skromna uroczystość nie wymaga wyjątkowo sztywnego stroju, można więc pozwolić sobie na prostą sukienkę koktajlową, jeżeli jednak wesele jest eleganckie i wytworne, można zdecydować się na długą, powłóczystą suknię w jasnym kolorze, nawet z połyskujących materiałów. Najgorszym rozwiązaniem – poza ubraniem się w swoją starą suknię ślubną – jest mini, w której będzie się wyglądać bardziej jak na dyskotece, niż uroczystym przyjęciu. Wiadomo, że w kontekście sukienki najważniejsze jest nasze samopoczucie, dlatego też warto dopasować ubranie do własnej sylwetki.

Panie, które posiadają masywne uda powinny wybierać długie i rozkloszowane sukienki, z wąską górą, na przykład gorsetem. Wyjątkowo szczupłe kobiety mogą pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa i wybierać modele sukienek o dużych i geometrycznych formach, z założeniem jednak, że całość nie będzie zbyt krzykliwa i przytłaczająca. Niskie panie nie powinny rezygnować z wysokich obcasów oraz sukienek blisko ciała, które optycznie wydłużają sylwetki, natomiast panie, które posiadają trochę więcej kochanego ciała, powinny wybierać raczej takie sukienki, które mają kształt trapezu i są odcinane pod biustem. Wiele kobiet rezygnuje ze spodni zakładając z góry, że jest to strój, który nie jest odpowiedni na przyjęcie weselne – nic bardziej mylnego. Współczesna moda pozwala nam na znacznie więcej swobody, należy jednak pamiętać, żeby nasz wizerunek był elegancki i kobiecy – zamiast klasycznej bluzki można pokusić się o elegancki top lub gorset, który będzie zestawiony z eleganckim żakietem. Niemało problemów mają panie w rozmiarze XXL, zakładając często, że w fikuśnych i kolorowych sukienkach będą prezentować się wyjątkowo źle, dlatego też lepiej zaprezentować się w eleganckiej i wyszczuplającej czerni. Należy jednak pamiętać, że to nie kolor wyszczupla, a przede wszystkim fason, dlatego też warto postawić na jasne barwy, które nie tylko będą odpowiadać atmosferze wesela, ale i odmłodzą nasz wizerunek. Dobrze zainwestować w odpowiednio skrojony żakiet, który w zestawieniu z odpowiednio długą spódnicą oraz modnym topem doskonale podkreślą kobiece kształty.

Bez problemu można też sięgać po sukienki, pamiętając jednak o ich odpowiedniej długości oraz rezygnacji z błyszczących i satynowych tkanin. Sporo problemów z dopasowaniem się wizerunku Państwa Młodych mają świadkowie, dlatego też jeżeli w najbliższym czasie będziemy pełnić tę ważną funkcję, trzeba wiedzieć, że trzeba wyglądać wyjątkowo, ale nie na tyle, żeby przytłaczać wizerunek przyszłego małżeństwa. Reprezentacyjna funkcja świadków sprawia, że strój musi być elegancki, dlatego też sukienka nie powinna mieć wyzywającego dekoltu oraz sukienki w intensywnym kolorze. Najlepiej sprawdzi się pastelowy kostium lub sukienka o długości do kolan. Świadek powinien swój wizerunek uzgodnić z Panem Młodym, ponieważ mogą wyglądać podobnie. Dopuszczalne jest utrzymanie podobnej tonacji kolorystycznej pod warunkiem jednak, że fason i krój garnituru będzie się od siebie różnił. Kwiaty w butonierkach powinny kolorystycznie nawiązywać do bukietu, który w dłoniach będzie trzymała Panna Młoda.